Archiwum

2015/2016

Witamy na stronie internetowej

Biblioteki Zespołu Szkół w Kórniku!

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.

 Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi,                a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

(z przemówienia Jana Pawła II)

≈≈≈≈

29 września

 Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów

do wzięcia udziału w szkolnym konkursie czytelniczym

Czytam i wiem

zobacz regulamin

≈≈≈≈

7 października

Nagroda Nike 2015 dla Olgi Tokarczuk.

Książką roku „Księgi Jakubowe”!

 

                                                                          więcej

≈≈≈≈

10 listopada

97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczennice kl. I a i III c  zaprezentowały program artystyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach niewoli.  Poezja i pieśni  patriotyczne, jak co roku, budują w naszych uczniach poczucie wspólnoty narodowej. Różne koncepcje Ojczyzny przedstawione w wierszach Różewicza i Wojtyły ukazały Polskę jako nasze wspólne dobro. Polskę, o silnej tożsamości narodowej. Uwieńczeniem przedstawienia, po którym odbył się jeszcze konkurs wiedzy historycznej, było przesłanie do współczesnych, wyrażone wierszem J. Tuwima z tomu „Kwiaty polskie”:

„Chmury nad nami rozpal w łunę,
Uderz nam w serca złotym dzwonem,
Otwórz nam Polskę, jak piorunem
Otwierasz niebo zachmurzone.
Daj nam uprzątnąć dom ojczysty
Tak z naszych zgliszcz i ruin świętych
Jak z grzechów naszych, win przeklętych.
Niech będzie biedny, ale czysty
Nasz dom z cmentarza podźwignięty.
(…)
Daj rządy mądrych, dobrych ludzi,
Mocnych w mądrości i dobroci.
(…)
Bankierstwo rozpędź – i spraw, Panie,
By pieniądz w pieniądz nie porastał.
Pysznych pokora niech uzbroi,
Pokornym gniewnej dumy przydaj,
Poucz nas, że pod słońcem Twoim
„Nie mas Greczyna ani Żyda”.
Puszącym się, nadymającym
Strąć z głowy ich koronę głupią,
A warczącemu wielkorządcy
Na biurku postaw czaszkę trupią.
(…)
Przywróć nam chleb z polskiego pola,
Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
Lecz nade wszystko – słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość – sprawiedliwość.
Niech więcej Twego brzmi imienia
W uczynkach ludzi niż w ich pieśni…”

zd_thumb

≈≈≈≈

 

7 grudnia

Rozstrzygnięcie II etapu konkursu „Czytam i wiem”

I – Julia Piotrzkowska

II – Sandra Frąckowiak

III – Marta Pelczyk

Gratulacje 

≈≈≈≈

11 stycznia

Rok 2015 już za nami,

tradycją  Senatu RP jest  podejmowanie uchwały ustanawiającej kolejny

rok świętem wybitnych  twórców polskich. Rok poprzedni należał do

Witkiewiczów, jednych z najwybitniejszych twórców polskiej kultury.

Biblioteka szkolna dla podkreślenia  zasług, wszechstronności i

oryginalności twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza zaprasza

wszystkich uczniów do udziału w quizie:

Bo do quizu trzeba dwojga – Witkacy zaprasza

DSCN1297

≈≈≈≈

15 stycznia

  Dziś grupa naszych wolontariuszy po raz kolejny odwiedziła Dom Dziecka w Bninie.  W ramach lekcji bibliotecznej czytaliśmy wychowankom placówki bajki braci Grimm. Mieli oni jedno bardzo trudne zadanie: musieli uważnie słuchać czytany tekst, ponieważ po skończeniu każdego utworu zadawaliśmy im pytania dotyczące treści.

  Ten kto udzielił dobrej odpowiedzi, otrzymywał słodką nagrodę. Jak się później okazało, słodkie “prezenty” były największą motywacją dla naszych słuchaczy. Bawiliśmy się świetnie. Nie mogło także zabraknąć układania puzzli i gier planszowych. Pomagaliśmy także w odrobieniu lekcji oraz spakowaniu się dzieci na ferie. Tak jak ostatnio, wieczór spędzony w gronie wychowanków placówki zaliczamy do bardzo udanych.

uuu

≈≈≈≈

9 lutego

Konkurs Piosenki Miłosnej w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych „walentynkę” – wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Nasze uczennice świętowały walentynki w muzykalny sposób – śpiewając najpiękniejsze piosenki na międzyszkolnym konkursie piosenki miłosnej…

20160209_123033

≈≈≈≈

17 marca

Sleeveface w bibliotece szkolnej

Sleeveface – cóż to takiego? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. To przyjęcie pozy przez fotografowanego modela w taki sposób aby stał się dopełnieniem okładki, wychodzącym poza papier, tworząc kompletną całość. W efekcie  powstaje dzieło prezentujące  zaskakujące i zawsze kreatywne połączenie, nadające  książce drugie życie.

W technice tej potrzebna jest zatem wyobraźnia i … aparat fotograficzny. Dobra zabawa i efekt końcowy- gwarantowane.

Sesje zdjęciowe odbywały się w bibliotece szkolnej, na naszym szkolnym strychu i w plenerze. Celem przedsięwzięcia była oczywiście promocja czytelnictwa, a inicjatorką projektu pani Żaneta Jaśkowiak. Fotografowaniem zajęła się Julka Pawłowska, która czuwała nad precyzją, aby każde zdjęcie było idealne. Nasze modelki Emilia Matuszczak, Wiktoria Andrzejczak, Marysia Duszczak, Julka Piotrzkowska i Marysia Klimas wytrwale pozowały, współpracując misternie z okiem obiektywu. Jednym z najzabawniejszych momentów okazały się próby stworzenia z delikatnych kobiecych pleców, męskiej postury Ryszarda Kapuścińskiego. Nie można pominąć pracy Natalii Kasprzak, która włożyła w projekt dużo sił, aby książki nieruchomiały w powietrzu przy kolejnych migawkach.

Naszym uczennicom z książką jest naprawdę do twarzy. Zobaczcie sami.

DSC01605-768x576DSC01593-768x576                                                                             więcej w galerii

≈≈≈≈

19 kwietnia

ARCHEOLOGIA OD KUCHNI…

Dnia 19 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Kórniku odbyła się lekcja biblioteczna „Archeologia od kuchni – jednak nie tylko pędzelek i rękawiczki”, prowadzona przez panią Katarzynę Kaczmarek. Uczennice klasy I a mogły podziwiać artefakty oraz ciekawe znaleziska. Obejrzały również prezentację o pracy archeologa. Niezwykle ciekawe zajęcia pomogły uczennicom liceum zaznajomić się z działaniami archeologa, dowiedzieć się jaką historię kryją w sobie znaleziska. Zajęcia pokazały, że prace archeologiczne są prowadzone nie tylko w odległych krajach, ale także w naszym mieście – Kórniku.

Uczennice klasy I a serdecznie dziękują za możliwość udziału w warsztatach.

Wiktoria Andrzejczak

DSCN0417-768x1024

≈≈≈≈

29 kwietnia

„Wszystko dziś jest maskaradą”

Pod takim tytułem koło biblioteczne Spotkanie z kulturą przygotowało program artystyczny na pożegnanie maturzystów.

20160429_14211620160429_143111

                                                 więcej w galerii

 

2014/2015

22 września

Jak co roku w październiku obchodzimy    Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zeszłoroczne święto obfitowało w konkursy i wystawki, dostarczyło nam wiele cennych obserwacji i informacji o naszych czytelnikach. Liczymy, że również w tym roku nasi uczniowie chętnie zaangażują się w atrakcje, przygotowane przez bibliotekę.

 Zapraszamy do udziału w konkursach:

1. Konkurs literacki „Tadeusz Różewicz poeta, który odejść nie może”.

Uczniowie proszeni są o napisanie samodzielnej, twórczej pracy na poniższy temat: Tadeusz Różewicz jest mistrzem poezji.  Zaproponuj antologię, składającą się z Twoich ulubionych tekstów poety i napisz wstęp do zbiorku.

2. Konkurs recytatorski „Legendarni i tragiczni”.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do przygotowania jednego wiersza „Poetów przeklętych” F. Villona, P. Verlaine’a, S. Plath, J. Morrisona, E. Stachury, A. Bursy, H. Poświatowskiej, R. Wojaczka i innych.

DSCN1154

≈≈≈≈

27 października

II miejsce w XI Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych

Uczennica  Adrianna Przybył zdobyła II miejsce w XI Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych LISTOPAD 2014 organizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. pod patronatem Starosty Powiatu Średzkiego i Burmistrza miasta Środa Wielkopolska. Przesłuchania odbyły się 27 października, na scenie Średzkiego Ośrodka Kultury. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, jury przyznało II nagrodę naszej uczennicy za  wykonanie utworu Jana Pietrzaka „Taki kraj”.
Gratulacje!

DSCN1142DSCN1138

≈≈≈≈

29 października

Dziś w bibliotece odbył się konkurs recytatorski „Legendarni i tragiczni”. Pośród uczestników nagrodzone zostały  uczennice:

I miejsce Patrycja Niemczal

II miejsce Agata Michałowska

III miejsce Natalia Radziejewska

DSCN1162

Wszystkim konkursowiczom dziękujemy za udział!

≈≈≈≈

25 listopada

Nowinka!

29 X 2014 r. obchodziliśmy 90 rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta! Przekonaj się co wiesz o poecie i rozwiąż quiz.

patrz:  Quiz o Zbigniewie Herbercie

 ≈≈≈≈

3 grudnia

Uczennica Agata Michałowska zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Na fali z Barańczakiem i Lipską”, organizowanym przez Zespół Szkół im Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. Aby móc zmierzyć się z innymi musiała przygotować dwa wiersze wspomnianych poetów, które ukażą siłę poezji Nowej Fali – broń w odkłamywaniu rzeczywistości, bunt, nieufność, ironię…W rezultacie wygrała, pokonując piętnastu rywali z sześciu szkół. Agata zaprezentowała wiersz poznańskiego poety „N.N. rzuca w przestrzeń naiwne pytania” oraz „Egzamin” autorstwa Ewy Lipskiej.

zdjecie z konkursuDSCN1175

 ≈≈≈≈

10 lutego

W murach naszej szkoły gościliśmy panią Sylwię Błach, młodą pisarkę literatury grozy. Spotkanie autorskie rozpoczęło się we wtorkowy wieczór o godzinie 18.00 w bibliotece szkolnej. W klimatycznej, mrocznej atmosferze mieliśmy okazję wysłuchać wywiadu z pisarką, który przeprowadziła Bogusia Wojkiewicz. „Skąd u Pani fascynacja tematyką grozy i kryminału?”– to jedno z kilku pytań, które padło na spotkaniu. Wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi pomogły nam uzyskać wiele informacji o autorce i ujawnić jej ciekawą osobowość pisarską. Spotkanie zakończyło się odczytaniem przez p. Sylwię fragmentów dwóch jej opowiadań wraz z komentarzem. Można było także zakupić książki autorki z autografem. Spotkaniu towarzyszyła gotycka muzyka instrumentalna.

DSC_0056                                                                                             patrz:  galeria

 ≈≈≈≈

10 marca

Dziś w bibliotece zostały przeprowadzone  Ogólnopolskie Wybory Książek (akcja organizowana przez czasopismo Biblioteka w szkole). W głosowaniu wzięło udział 61 uczniów. Spośród tytułów, które zdobyły największą ilość głosów są: Pięćdziesiąt twarzy Greya, Wiedźmin, Igrzyska śmierci.zdj.4

 ≈≈≈≈

19 marca

    Podczas drzwi otwartych organizowanych w naszej szkole, uczniowie klasy I TL zaangażowali się w promocję czytelnictwa, tworząc swoistą sytuację artystyczną tzw. performance. Artyści       w ściśle określonym kontekście przestrzeni (biblioteka) stworzyli przedstawienie,  którego są twórcami, jak i materią sztuki.

2zdjęcie wykonała Agata Żyto

2013/2014

27 września

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

03

Dziś w bibliotece obcowaliśmy z poezją pokolenia podziemia. Pokolenia młodych poetów, których okres dojrzewania przypadł na lata II wojny światowej. To właśnie wojna była przeżyciem,które ukształtowało ich twórczość w największym stopniu.

≈≈≈≈

23 października

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmi : „Biblioteki szkolne – bramy do życia”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W ramach Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych zapraszamy do zapoznania się z gazetką tematyczną Biblioteka  w poezji polskiej  oraz wzięcia udziału w konkursie literackim Świetlne pióro  2013 . Pracą konkursową jest  opowiadanie fantastyczne.

13

Zwycięzcą konkursu literackiego Świetlne pióro 2013 został uczeń klasy IIa Aleksander Matuszczak.

≈≈≈≈

12 listopada

W październiku uczennice: Joanna Breś, Agnieszka Ptak i Zuzanna Zięta wzięły udział w II Wielkopolskim Konkursie Poezji Religijnej, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek w Poznaniu. Dziewczyny zakwalifikowały się do finału i 16 listopada będą walczyły o tytuł laureata.

cache_4134305

≈≈≈≈

30 listopada

Dziś  w I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uczestnikom, którzy otrzymali tytuł laureata. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica,  Zuzanna Zięta.

fotos 003

≈≈≈≈

12 grudnia

Nastrojowych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz samych szczęśliwych zdarzeń
w nadchodzącym Nowym Roku 

≈≈≈≈

20 lutego

   W RAMACH 

„TYGODNIA Z SZEKSPIREM”

KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE !

  1. Konkurs wiedzy o Szekspirze.  

      I miejsce  Patrycja Niemczal   kl. 1c     

II miejsce  Wiktoria Gromada   kl. 2a

III miejsce  Joanna Ogórkiewicz   kl. 2a

  1. Konkurs recytatorski „ Poezja w języku

Szekspira”.

I miejsce  Adrianna Przybył   kl. 2b

II miejsce  Joanna Breś   kl. 1b

i Zuzanna Zięta   kl. 3b

  1. Konkurs plastyczny pt.” Kreacje kobiece w

dziełach Szekspira”.

I miejsce  Joanna Breś   kl. 1b

II miejsce  Karina Stypczyńska   kl. 2b

III miejsce  Joanna Król   kl. 2b

zdjęcie

Gratulujemy!

≈≈≈≈

8 kwietnia

Jak z Mrożka…

Z okazji Światowego Dnia Książki obchodzonego 23 kwietnia, pod patronatem biblioteki szkolnej wystawiono dramat Sławomira Mrożka „Kynolog w rozterce”. W tytułowej roli wystąpiła Adrianna Przybył, Przyjaciółkę Ptaków zagrała Agata Michałowska, Nieznajomego – Bogumiła Wojkiewicz a Delegata – Zuzanna Zięta. Aktorzy doskonale oddali świat absurdu i groteski jaki zawarł w utworze autor.W charakterystyczny dla siebie sposób pisarz demaskuje obłudę, egoizm i cynizm. Komentarz do sztuki przedstawiony przez Agnieszkę Ptak, jak również towarzysząca wystawa rysunków „Człowiek według Mrożka”, przybliżyły widzów do klimatu postrzegania rzeczywistości przez pisarza. Fraza „jak z Mrożka”, na stałe zagościła w języku polskim. Dostrzegając uśmiech na twarzach widzów, można być pewnym, że świetna gra aktorów i ich charakteryzacja trafnie zobrazowały to wyrażenie.

fotos 005

fotos 010fotos 033fotos 038

 więcej w galerii …

≈≈≈≈

22  maja

185 lat Biblioteki Raczyńskich

Dziś klasa 2 b wzięła udział w lekcji bibliotecznej oraz zwiedziła wystawę “Historia i literatura z Biblioteką Raczyńskich w tle”.

DSC05342_thumb

≈≈≈≈

27 maja

Wraz z klasą 1 c udaliśmy się do Biblioteki Kórnickiej PAN. Na zorganizowanej lekcji uczniowie uzyskali wiele informacji o założycielach biblioteki oraz cennych zbiorach, które są w jej posiadaniu.  Mieli również okazję nauczyć się poprawnie wypełniać rewersy biblioteczne. Na koniec zwiedziliśmy miejsce, w którym książki są konserwowane.

bibl.1

2012/2013

Rok 2012 Rokiem Prusa

Na wniosek Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza na 36. międzynarodowej sesji UNESCO przegłosowano objęcie patronatem honorowym obchodów setnej rocznicy śmierci Bolesława Prusa – jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich
i ogłoszenie roku 2012 – Rokiem Prusa pod patronatem UNESCO.

                                

PAŹDZIERNIK

   Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało
ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie
Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association
of School Librarianship – www.iasl-online.org).
Hasło tegorocznego (2012) Międzynarodowego Miesiąca
Bibliotek Szkolnych brzmi:
„Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”. 

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych organizowany jest konkurs propagujący czytanie

“Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco

Zapraszamy do składania prac pisemnych (forma eseju, opowiadania lub wiersza) dotyczących czytania we współczesnym świecie. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Termin składania prac upływa 30 listopada 2012r.

1.10.2012

Bookcrossing również u nas.

W naszej bibliotece znajduje się półka, z której można zabrać znajdujące się na niej książki do domu, przeczytać, zatrzymać sobie lub ponownie uwolnić. Można również zostawić swoją książkę, aby inni też mogli ją przeczytać.Bookcrossing (uwalnianie książek, krążenie książek) to forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma biblioteka bez własnej siedziby. Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i szybko objęła swoim zasięgiem cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 roku. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (kawiarnia, park, kino, pociąg) lub specjalnie oznaczonych miejscach (półkach, stolikach, regałach) po to, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym miejscu. Zapraszamy do udziału w naszej akcji. Życzymy miłej lektury.

16.10.2012

Dzień Papieża Jana Pawła II

Wszystkich uczniów zapraszamy do wspólnego czytania poezji Karola Wojtyły.

18.10.2012

Nagroda NIKE 2012

Nagroda NIKE ustanowiona przez „Gazetę Wyborczą”  jest uznawana za najbardziej prestiżowe wyróżnienie literackie w Polsce. Tegorocznym laureatem został Marek Bieńczyk. Uhonorowano go za zbiór esejów „Książka twarzy”.

13.11.2012

Wystawa  w bibliotece

Polscy pisarze w karykaturze Eryka Lipińskiego

01.12.2012

  Dziś uczennice naszej szkoły wzięły udział w warsztatach   : Karty pocztowe czyli rewolucja korespondencji – przygotowujemy XIX-wieczne kartki świąteczne i noworoczne organizowanych przez Bibliotekę Kórnicką PAN .  Spotkaniu towarzyszyły: prezentacja multimedialna, warsztaty praktyczne oraz pokazy najcenniejszych zbiorów bibliotecznych.

Obraz 007

                                                                                                     więcej w galerii …

14.12.2012

Prezentacja XIX – wiecznych kartek świątecznych również u nas.

            Obraz 036Obraz 015            Obraz 026

Niech pokój i szczęście Bożego Narodzenia

towarzyszą Wam przez cały Nowy Rok

    Obraz 023

                                                                                                 życzą

                                                                                      miłośnicy książek i bibliotekarze

11.01.2013

Wyniki konkursu czytelniczego „Kto czyta książki, żyje podwójnie”

I miejsce – Wiktoria Boguszyńska

II miejsce – Monika Bąkowska

III miejsce – Joanna Ogórkiewicz

Obraz 041

5.02.2013

6 stycznia 2013r. oficjalnie rozpoczął się Rok Tuwima, ustanowiony uchwałą Sejmu RP. Tego dnia sto lat temu w „Kurierze Warszawskim” ukazał się debiutancki wiersz poety „Prośba”. 27 grudnia 2013 roku minie 60. rocznica śmierci poety.

Obraz 050

21.02.2013

21 lutego świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Upamiętnia on wydarzenia w Bangladeszu w 1952 roku, kiedy zginęło  5. studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego.

W związku z obchodami tego święta w bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania

Obraz 053

I miejsce – Zuzanna Zięta, II miejsce – Agnieszka Ptak, III – miejsce Wanda Woźniak

23.03.2013

 Tydzień przed świętami Wielkanocy uczestniczyliśmy w spotkaniu  Dni pokutne i radość świętowania ,
organizowanym przez Bibliotekę Kórnicką PAN .  Spotkaniu towarzyszyły:   prezentacja multimedialna, warsztaty praktyczne oraz pokaz XIX  i XX- wiecznych kartek wielkanocnych.

Obraz 077

więcej w galerii

26.04.2013

26 kwietnia br. odbyło się zakończenie roku szkolnego  klas maturalnych.  Nawiązując do obchodzonego Roku Juliana Tuwima  wraz z maturzystami , wychowawcami i zaproszonymi gośćmi mieliśmy okazję uczestniczyć w programie  poświęconym twórczości poety.

Obraz 112

                                                                           więcej w galerii …

23.05.2013

 W ramach ,,Kórnickich Dni Nauki” wybraliśmy się do Zamku Kórnickiego na warsztaty ,,Od papirusu do e-booka. Fascynujące dzieje książki” oraz nocne zwiedzanie zamku.

24.05.2013

   Dziś w Bibliotece Publicznej w Kórniku odbyły się warsztaty literackie. Wzięły w nich udział klasy o profilu humanistycznym LO.  Spotkanie poprowadził  mgr Tomasz Umerle, doktorant Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tekstami polskiego muzyka, Bartka (Fisza) Waglewskiego. Niebanalny przekaz i bliska dzisiejszej młodzieży tematyka sprawiła, że uczniowie z łatwością poradzili sobie z interpretacją utworów. Ponadto w ćwiczeniach językowych mogli wykazać się wiedzą i kreatywnością. Warsztaty w ciekawy sposób umożliwiły zapoznanie się z literaturą najnowszą i pozostaną w pamięci na długo.

DSC03245

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: